איך מאתרים  נכסים מניבים למכירה?

נכסים מניבים למכירה הם נכסים שנועדו להשקעה והבעלים שלהם מחזיק אותם לצורך השגת תשואה על הכסף שלהם.

נכסים לא מניבים הם למשל משרדים שהשוכרים קנו לשימוש עצמי.

נכס מניב להשקעה הוא נכס שיכול להביא תשואה קבועה על הכסף המושקע והוא יכול להיות מהרבה סוגים כמו קליניקות, מחסנים, מגרשים למבנים מסחריים, מפעלים, מבני תעשיה ועוד.

השקעה בנכס כזה צריכה להעשות מאוד בזהירות כי אחרת אי אפשר יהיה לממש את ההשקעה.

להשקעה בנכס מסחרי יש היבטים רבים כמו: מיקום הנכס, הארנונה על הנכס, התאמת הנכס לשימוש אחד או לשימושים נוספים, נכסים נוספים באזור, דרכי גישה למקום, חניה במקום (יש הבדל בכמות ובצורך כמו גודל החניה למחסן או למסעדה), כמה ארנונה צריך לשלם עליו, היבטים משפטיים ועוד.

בבחירת נכס מניב להשקעה צריך גם לקחת בחשבון האם הנכס יכול להתאים רק לייעוד אחד (בית מלאכה למשל) או שאפשר לשנות אותו לייעוד אחר כמו משרדים או חדר כושר.

מומלץ שאיתור נכס מניב להשקעה יהיה בעזרת מתווך נדלן מסחרי עם ניסיון שמכיר את האזור. מתווך נדלן עסקי תמיד עדיף על ניסיון לקנות בצורה עצמאית , העבודה שלו זה לסגור עסקאות ולאתר נכסים מניבים. לכן מתווך יודע כמה שווה הנכס באמת בהתאם לכל הפרמטרים שהוזכרו וגם בהקשר למצב של שוק הנדל"ן המסחרי באזור ובכלל.

מתווך נדלן מנוסה גם יידע לסגור פער שקיים בין המוכר לקונה ואם המוכר ירצה מחיר גבוה מידיי על הנכס הוא יידע "להוריד אותו מהעץ".

לפעמים כדאי גם להשקיע בנכס כדי להתאים אותו למכירה, השקעה בנכס יכולה להיות שיפוץ חיצוני למבנה משרדים, גידור, הכשרת מגרש חניה או כל דבר אחר שיעשה רושם יותר טוב לשוכרים של הנכס וייתן תשואה בהתאם.