בחירת חנות להשכרה

משקיעים תמיד מחפשים אפיקי השקעה שיניבו להם את התשואה הגבוהה ביותר. כיום, וכך בכל השנים האחרונות, אחוזי התשואה מחסכונות שונים במוסדות הפיננסים הבנקאיים והחוץ בנקאיים, אינם מפתים במיוחד את המשקיעים. התחום אשר ממשיך לצמוח, וזאת לאטרקטיביות הגבוהה בהשקעה בו הוא תחום הנדל"ן כלל, ותחום הנדל"ן המסחרי בפרט. סיבה עיקרית בגינה משקיעים רבים, אשר בעבר השקיעו בנדל"ן לצרכים פרטיים, פונים כיום לתחום הנדל"ן המסחרי, היא המיסוי. כיום מוטל מס רכישה (מס שבח) על רכישת נדל"ן לצרכים פרטיים, ומס זה אינו מוטל על רוכשי הנדל"ן המסחרי. בתחום הנדל"ן המסחרי מצויים מבנים המשמשים לצרכים מסחריים, כגון חנויות.

תשואה מהשכרת חנות

בשונה מהשקעה בנדל"ן המשמש למגורים, השקעה ברכישת חנות להשכרה מניבה כתוצאה מהשכרת החנות וקבלת תקבולים חודשיים. תשואה מהשקעה מסוג זה מחושבת כהפחתה של התקבולים מעלות רכישת הנכס המסחרי.

כיצד לבחור חנות לצרכי השכרה

השכרת חנות יכולה להניב סכומי כסף מאוד משמעותיים, תלוי מספר פרמטרים. לפני שבוחרים איזו חנות לרכוש לצורך השכרתה, חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום הנדל"ן. עשויים להיות פערים מאוד משמעותיים בין יכולתן  של חנויות שונות  להשיא ערך מהשכרתן, ולכן אם רוצים למצוא את ההשקעה האטרקטיבית ביותר, מומלץ שלא לפעול בפזיזות.  הפרמטרים שמומלץ לבחון שונים מאלו שנבחנים כאשר מדובר על רישת נכס לצרכי מגורים, וחשוב להתמצא בכלל השיקולים על מנת לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר.

מיקום החנות

בחירת חנות להשכרה צריכה לכלול חשיבה מוקדמת על המיקום האידיאלי עבור החנות. ככול שחנות תמצא במיקום יותר מרכזי, אסטרטגי, כך יהיה קל לה למשוך אליה לקוחות. חנויות הנחשבות מאוד פופולריות בעיני המשקיעים הינן חנויות רחוב, אשר הגישה אליהן נוחה וקלה.

דרכי גישה לחנות

שיקול נוסף בקבלת החלטה על בחירת חנות להשכרה כולל בחינה של כלל דרכי הגישה אל החנות. דרכי גישה כוללים כבישים באמצעותם יוכלו הלקוחות להגיע, תחבורה ציבורית נגישה, מקום חנייה ללקוחות מסודר ונוח לשימוש וכדומה.

מצב החנות

על מנת שחנות תהיה אטרקטיבית ללקוחות, ותוכל להשיג תשואה גבוהה יותר מהשכרתה, עליה להיות מוכנה לשימוש. יש נכסים אשר יש צורך לבצע בהם שיפוץ מקדים, בטרם ניתן יהיה להשכירם ולהשתמש בהם מול לקוחות. כאשר קיימת התלבטות בין כמה חנויות להשכרה, מומלץ להכניס לשיקולים את המצב הנוכחי של כל חנות, ואת העלות שבעליה יצטרך להשקיע בשיפוץ והכנתה להשכרה.

תחרותיות

שיקול נוסף שחשוב לקחת בחשבון, לפני בחירת חנות להשכרה הוא רמת התחרותיות באזור. יש אזורים בהם קיימות כמות גדולה מאוד של חנויות. אזורים אלו מהווים יתרון, מכיוון שבהם יש סיכוי גבוהה למשיכת לקוחות לחנות. מצד שני, חשוב לוודא שבמתחם לא קיימות חנויות במציעות את אותן שירותים או מוצרים אשר החנות מתכננת להציע. בלעדיות בתחום תאפשר לבעל החנות להשיא רווחיו מהלקוחות.

התאמה לקהל הלקוחות

לפני שבוחרים חנות להשכרה יש להגדיר לאיזה קהל לקוחות החנות מיועדת לפנות. שיקול זה מהותי מכיוון שלא בכל מקום צפוי להיות אותו קהל לקוחות.

איתור של חנות לצורך השכרה

כאמור חנויות להשכרה נכללות במסגרת תחום נדל"ן מסחרי. בתחום זה דרושה התמצאות רבה והבנת כלל השיקולים האסטרטגיים והכלכליים. ניתן לנסות ולאתר לבד חנות להשכרה, אך הבחירה היעילה יותר היא לפנות אל גורם העוסק בתחום הנדל"ן המסחרי באופן מקצועי. בעלי המקצוע בתחום מתמצאים בהיצע חנויות להשכרה, ומכירים את התחרות הקיימת בכל אזור. פניה אל אחד מגורמים מקצועיים אלו תקצר עבורך את התהליך, ותעזור לך להשיג תשואה מקסימאלית מהשכרת החנות.