בחירת משרד להשכרה

משרד משמש את בעליו לצורך התנהלות שוטפת של הפעילות העסקית שלהם. בחירת משרד להשכרה יכולה מאוד להשפיע על יכולתו של העסק להשיג את מטרותיו העסקיות, ואף להשפיע על יכולתו להמשיך ולהתנהל. בעלי עסקים רבים מבינים ומכירים בחשיבות הגדולה של בחירת המשרד הנכון לעסק, והם משקיעים זמן רב בתהליך בחירת המשרד.

הגדרת תקציב

לפני כל שיקול אחר, וטרם הגדרת הצרכים מהמשרד, מומלץ להגיד מסגרת תקציב לצורך הנושא. חשוב לזכור כי הפעלה של משרד כרוכה בהוצאות שונות ומגוונות, אשר מתווספות על הוצאות השכירות. בכדי שמשרד יוכל לפעול באופן שוטף, מחויב העסק בתשלומים כגון ארנונה, מים, חשמל, דמי ניהול, טלפון, אינטרנט, ניקיון, לצד תשלום לעובדים. הוצאות אלו מוגדרות הוצאות קבועות, אשר יש לקחת אותן בחשבון, ואותם יידרש העסק לשלם גם במקרה והכנסותיו יהיו נמוכות. חשוב לוודא כי כללתם את כלל ההוצאות אותם תצטרכו לשלם באופן שוטף, על מנת שלא להיקלע למשבר כלכלי. בנוסף יש לבחון האם בכוונתכם לשכור משרד ולשפץ אותו על מנת להתאים אותו לצרכים. שיפוץ כמובן כרוך בהוצאה כספית, אשר גם אותה יש לקחת בחשבון. לאחר הגדרת מסגרת תקציב יהיה לכם קל יותר להמשיך בתהליך בחירת משרד להשכרה.

בחירת מיקום המשרד

יש שיקולים שונים שבעלי משרדים עושים בתהליך בחירת משרד להשכרה. שיקול אחד הוא מקום מגוריהם. מרבית בעלי העסקים מעדיפים כי המשרד שלהם לא ימצא במיקום רחוק ממקום מגוריהם. הדבר מאפשר להם נגישות למשרד תוך זמן קצר, ובכך חיסכון זמן ויכולת התנהלות אפקטיבית. שיקול נוסף בבחירת מיקום המשרד הוא האזור בו נמצאים מרבית הלקוחות הקיימים והלקוחות הפוטנציאלים. במידה ופעילות המשרד כוללת פגישות עם לקוחות, מומלץ לבחור משרד אשר ללקוחות יהיה קל להגיע אליו. כאשר בוחרים מיקום למשרד, מומלץ לבחור אזורי משרדים אטרקטיביים. אחד מהגורמים המשפיעים על לקוחות בבחירת בעלי עסקים עימם יעבדו הוא האזור בו ממוקם המשרד שלהם. אזור הנחשב יוקרתי ואטרקטיבי יקל על גיוס לקוחות. פרמטר מומלץ שמומלץ לבחון סביב נושא מיקומו של המשרד הוא דרכי הגישה אליו. חשוב כי המשרד ימוקם באזור שקל להגיע אליו אם ברכב פרטי ואם בתחבורה ציבורית. לבסוף חשוב לספק מקומות חניה נוחים הן ללקוחות והן לעובדים.

התאמת המשרד לצרכים

בחירת משרד להשכרה צריכה להלום את הצרכים הספציפיים של המשרד. בחירה של משרד לצרכי השכרתו צריכה לכלול הגדרה של כלל הצרכים ממנו, ווידוא כי המשרד אכן יוכל לספק אותם. לדוגמא, במידה והמשרד צריך לאכלס כמות גדולה של עובדים, יש לוודא כי שטחו גדול מספיק, והוא יוכל לאפשר לעובדים בו לעבוד בצורה נעימה. דוגמא נוספת היא משרדים אשר מקבלים באופן שוטף לקוחות. במשרד מסוג פעילות זו חשוב ליצור פינת קבלת קהל וחדרי ישיבות נוחים. במשרדים אשר מתוכנן בהם אזור נציגים טלפונים, חשוב לוודא כי קיימת אקוסטיקה טובה, שתאפשר לנציגים לנהל שיחות מבלי שיפריעו אחד לשני. משרדים אשר מרבית פעילותם כרוכה בהגעה אל הלקוח יכולים להיות פחות מושקעים ממשרדים אשר הלקוחות מגיעים לפגישות במשרד עצמו.

ייחודיות אל מול התחרות

כאשר בוחרים משרד מומלץ לבחון אילו עסקים ומשרדים מצויים בקרבת מקום. ככול שתהיו בלעדיים וייחודיים בתחומכם, כך יקל עליכם למשוך לקוחות דווקא למשרד שלכם. משרדים אשר מצויים באזורים מאוד תחרותיים נאלצים להשקיע תקציב גדול יותר בשיווק, על מנת להניע את הלקוחות אליהם. עסקים דומים לתחום הפעילות שלכם, באם הם ותיקים יותר מכם, עשויים להקשות על הנושא.