לבחור בחנות הנכונה

 

באם אתה בעל עסק המעוניין לשכור חנות לצורך שימוש מסחרי, או אם מעניין אותך תחום הנדל"ן המסחרי כאפיק השקעה, חשוב לבחור בחנות הנכונה. יש כמה פרמטרים אשר מומלץ לבחון רגע לפני שאתה בוחר חנות להשכרה.

מיקום אסטרטגי ונוחות מקסימאלית ללקוח

חנות אשר תמצא במיקום אסטרטגי, נגיש ללקוחות, תמשוך אליה קהל קונים רחב יותר. בחן את המיקום בו מוצעות חנויות להשכרה. האם אזור זה אטרקטיבי? האם יש גישה נוחה אליו מבחינת כבישים, תחבורה ציבורית? האם המקום מספק חניה לקהל הלקוחות שיגיע לחנות? ככול שיהיה ללקוחות נעים ונוח להגיע לחנות כך תגדל כמות הלקוחות והכנסותיך יגדלו בהתאם.

קהל לקוחות

בחן מהו קהל הלקוחות שהיית מעוניין למשוך לחנות. מה מאפיין אותו. האם קהל זה ממוקם באזור מסוים בארץ? האם זהו קהל שסביר שיגיע ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית? האם החנות שלך מיועדת לקהל לקוחות במגדר מסוים? ככול שתטיב לדייק את התשובות לשאלות אלו ואחרות הנוגעות לקהל הלקוחות הפוטנציאלי, כך תוכל להעריך מה חשוב להם, ועל מה לשים דגש בבחירת חנויות להשכרה.

מצב הנוכחי של החנות

לפני שאתה בוחר חנות להשכרה חשוב לבדוק היטב מה איכותה. האם החנות מוכנה לתפעול? האם נדרש שיפוץ במקום? האם החנות בעלת יכולת מיגון ואבטחה? מה מצב התשתיות הכלולות שם? האם מערכת החשמל תקינה?

רווחיות פוטנציאלית

בחירת חנות להשכרה יכולה להשפיע רבות על הפוטנציאל שלך להרוויח מפעילותן. חנויות חדשות הממוקמות במתחמי קניות ואזורי קניות קיימים ופעילים, אשר מגיעים אליהם כמות מבקרים רבה, יוכלו ליהנות מפירותיהם של חנויות קודמות שהוקמו באזור. דבר זה יכול לחסוך לך אח"כ בהוצאות שיווק ופרסום, אשר עשויות להגיע לסכומים גבוהים ביותר.

ייחודיות ובלעדיות

בחירת חנויות להשכרה צריכה לכלול שיקול של בלעדיות בתחום באזור בו ממוקמת החנות. ככול שרמת התחרות באזור גבוהה, הנובעת מנוכחות של עסקים דומים באזור, כך יהיה קשה יותר לשכנע לקוחות להגיע דווקא לחנות שלך. אמנם לא ניתן להבטיח כי בעתיד לא יושכרו באזור חנויות המציעות מוצרים או שירותים דומים לעסק שלך, אך להיות ראשון בתחום פעילות באזור מסוים נחשב כיתרון.

איתור חנות להשכרה

חנויות המוצעות להשכרה ניתן לנסות ולאחר באופן עצמאי. יחד עם זאת, חשוב להבין כי פניה לגורמים מקצועיים, בתחום הנדל"ן המסחרי , תוכל גם לסייע באיתור נכסים שאינם מוצעים לקהל הרחב דרך קבע, וגם לסייע לכם להתמצא במורכבות הקיימת בשכירת נכס מסחרי. בעלי מקצוע בתחום הנדל"ן המסחרי, הכולל בתוכו גם את תחום החנויות המיועדות להשכרה בקיאים בהיצע החנויות הקיים בשוק, והם יוכלו לאתר עבורך את החנות המתאימה לך ביותר על בסיס הדרישות הספציפיות שלך.

שיקולים כלכליים בבחירת חנות לצורך השכרתה

כאמור, חנות אשר נרכשת לצורך השכרתה יכולה להיות מיועדת לתפעול ישיר על ידי רוכש החנות, או לצורך השקעה והשכרתה לגורם שלישי. באם מדובר על חנות הנרכשת על ידיך, חשוב למפות את כלל העלויות הכרוכות ברכישה. רכישה של נכס מסחרי כלולה בעלות החנות, אך גם כוללת מיסים, אשר אינן כלולים ברכישת נכס שאינו צפוי להיות נכס מניב. נכס שיתקבלו ממנו הכנסות ברמה החודשית. לצד ההוצאות, יש למפות את ההסכנסות הצפויות, באם מדובר על הכנסות שינבעו מהשכרה של החנות לגורם שלישי, או מהכנסות הנובעות מהפעלת החנות ומכירת מוצרים ו/ או שירותים ללקוחות. על מנת שתהיה בטוח כי כללת בחישוב את כלל הפרמטרים אשר ישפיעו על יכולתך להרוויח מפעילות זו, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בתחום נדל"ן חנויות להשכרה.