מדוע מומלץ לפנות לגורם תיווך מסחרי מקצועי

השקעה בנדל"ן יכולה לקרב כל אדם אל עבר המשאלה הנכספת, עצמאות כלכלית. זאת במידה ועושים את השקעה זו בצורה מושכלת. אחד התחומים בהם השקעת נדל"ן יכולה להניב תשואה גבוהה במיוחד, יציבה ובטוחה, הוא תחום ההשקעה בנדל"ן מסחרי. תחום זה מורכב למדי, ולכן על מנת להגדיל סיכוי להצלחה ולצמצם סיכונים, מומלץ לפנות לחברה מקצועית המספקת שירותי תיווך מסחרי.

נכסים מסחריים לצרכי השקעה

בשונה מהשקעה במבנים או נכסים המיועדים לשמש לצרכים פרטיים: דירות, וילות, בתים פרטיים או כל נכס שנועד לשמש לצרכי מגורים , נועדו נכסי הנדל"ן המסחרי לשמש לצורך מגוון צרכים עסקיים. נכסים מסוג חנויות, מחסנים, בנינים לצורך השבחה, קרקעות המיועדות לשמש לצרכים מסחריים, משרדים, חניונים, נכסים מניבים וכדומה. תיווך מסחרי עבור נכסים אלו נועד לייצר עסקאות מניבות עבור המשקיע.

זיהוי הזדמנויות וצמצום סיכונים

כמו בכל תחום השקעה גם תחום הנדל"ן כולל בתוכו הזדמנויות, לצד סיכונים. הכרות וידע עם התחום, הבנת התהליכים הנדרשים למימוש ההשקעה, הכרת תחום הנישה המדובר, יכולת השגת מימון אפקטיבית, כל אלו ועוד יסיעו למשקיע להצליח להשיג את מטרתו, ולהניב תשואה גבוהה מהשקעתו בנדל"ן. עסקאות נדל"ן יכולות לקום וליפול על סעיף בחוזה שלא הוגדר כהלכה, על חוסר בקיאות בנישה הספציפית של נדל"ן מסחרי. ליווי העסקה על ידי גורם מוסמך מטעמך, מתווך נדל"ן המומחה בתחום זה, יבטיח שמירה על האינטרסים שלך. התנהלות עצמאית באופן חובבני בתחום זה עשויה להביא להפסדים כספיים.

תפקידו של מתווך נדל"ן

למתווך נדל"ן תפקידים רבים, אשר הוא מוסמך לבצעם באופן מקצועי לאחר שעבר הכשרה בתחום. בין תפקידיו נדרש המתווך לסייע לצד הקונה או לצד המוכר לבצע את העסקה באופן המשתלם ביותר עבורו. על המתווך להיות בקיא בתחום הנישה שאליו מכוון הלקוח, אם מדובר על תחום נישה כמו תיווך מסחרי או אם מקור הנישה הוא גאוגרפי. בתחילת תהליך ההתקשרות עם מתווך הנדל"ן על המתווך להבין לעומק את צרכי הלקוח. מה מטרתו בהשקעה, מה התקציב שהיה מעוניין להשקיע, מה כוונתו לעשות עם הנכס הנרכש, לאיזו תשואה הוא מצפה וכדומה.

תחומי התמחות בנדל"ן מסחרי

לצד הידע הגנרי הנדרש ממתווך העוסק בתחום הנדל"ן לדעת, דורש העיסוק בנדל"ן מסחרי ידע ספציפי לתחום זה. על מנת להצליח ולספק תועלת ללקוח, על המתווך לספק ללקוח את מירב הידע והכלים הנוגעים בעולמות הערכות שווי, דיני מכר של נדל"ן לצרכי מסחר, אלטרנטיבות למימון ההשקעה, מסלולי משכנתאות המוצעות לנוטלי משכנתאות בנכסים מסחריים, שליטה בחוקי המיסוי ועוד.

השקעה חכמה בנדל"ן עסקי מסחרי

פניה לגורם מוסמך בתחום התיווך, תסייע בידי לקוח המעוניין לבצע עסקת נדל"ן עסקי מסחרי להגדיל את סיכוייו ליצירת השקעה חכמה ומשתלמת כלכלית בכמה אופנים:

·         מזעור תנודתיות – כבכול השקעה גם השקעה בתחום נדל"ן זה עומדת בפני תנודתיות השוק. תנודתיות זו נגרמת משינויים בתנאי השוק, צמיחה לעומת תקופות שפל כלכלי, המשפיעות בצורה משמעותיות על שווי נכסים. גורם מקצועי הבקיא בעולם התוכן של נדל"ן מסחרי הוא בעל ידע שליטה בתוכניות עירוניות, התמצאות והכרת אזורים בהם צפויה להיות התפתחות וצמיחה. דבר זה ממזער את הסיכויים לבצע עסקת נדל"ן באזורים הצפויים לשפל, ומגדיל את הסיכוי להשאת רוח ותשואה יפה.

·         הכוונה וסיוע בהשגת מימון – קבלת מימון לצרכי השקעה בנדל"ן מהסוג המסחרי שונה מקבלת מימון לנדל"ן לצרכי מגורים. מתווך הנדל"ן יוכל להבהיר את השוני ולסייע בקבלת אפיק המימון המשתלם ביותר.