נדל"ן מסחרי מניב

תחום הנדל"ן היה מאז ומעולם תחום מאוד מבוקש לצרכי השקעה. בהשוואה לאפיקי השקעה אלטרנטיביים, נחשב תחום הנדל"ן לאפיק השקעה בטוח, אשר ניתן להשיא ממנו רווחים באחוזים גדולים ובצורה יחסית בטוחה. נישה ספציפית בעולם הנדל"ן אשר הביקוש לה הולך וגובר הוא תחום הנדל"ן המסחרי.

מהו נדל"ן מסחרי

בשונה מנכסים פרטיים, אשר משמשים את בעליהם לצרוך מגורים, נדל"ן מסחרי כולל נכסים אשר השימוש בהם הוא עסקי ו/ או מסחרי. נדל"ן מסחרי כולל חנויות, משרדים, מחסנים, קניונים, אולמות אירועים, מגרשים המיועדים לשימושים מסחריים, מסעדות, בתי קפה וכדומה. אנשים מעוניינים בעסקאות נדל"ן מסחרי גם לטובת שימוש אישי שלהם בנכסים אלו, וגם לטובת רכישת נכסים מסוג זה לצורך השקעה. נדל"ן מסחרי מניב מאפשר לבעליו לקבל תשואה מהנכס על ידי שימוש בו לצרכים מסחריים,  על ידי השכרתו או על ידי מכירתו ברווח.

נדל"ן מניב

הגדרת נדל"ן מניב כוללת נכס אשר ניתן להניב ממנו תשואה. בשונה מתחום הרכב לדוגמא, אשר הזמן גורם לירידת שווי רכב, בתחום הדירות מעלות לרוב דירות את ערכן ככול שהזמן עובר. פרמטר זה הופך את ההשקעה בנדל"ן לכדאית ואטרקטיבית. התשואה מנכס זה מהווה שקלול של ההכנסות מהנכס בניכוי ההוצאות עליו. כאמור ישנן כמה אפשרויות להרוויח מנדל"ן מסחרי. דרך אחת היא באמצעות רכישת נכס נדל"ן מסחרי והשכרתו לגורם שיפעיל אותו בשימוש מסחרי. באופן זה מקבל בעל הנכס תקבולים ברמה החודשית. התשואה מחושבת כסך התקבולים בגין השכרת הנכס, בהפחתה של עלות ההשקעה בנכס.  דרך נוספת ליהנות מיתרונות נדל"ן מסחרי מניב היא באמצעות קניית נדל"ן מהסוג המסחרי ומכירתו ברווח. הרווח יכול לנבוע בין היתר מעלייה של שווי הנכס.

שיקולים בבחירת נדל"ן מסחרי מניב

על מנת לבחור את הנכס שיניב את התשואה האופטימאלית, יש לבחון את מטרות רכישתו. האם נכס זה ישמש לצרכי הרוכש, האם מטרת הרוכש היא למכור את הנכס או להשכירו, מה התקופה בה מצפה הרוכש לראות תשואה מהנכס, האם בכוונתו לנהל את הנכס בסיוע של חברת ניהול וכדומה. גורם נוסף שחשוב לבחון הוא גובה התשואה הצפוי. שיעור התשואה מסוג זה של פעילות משתנה בהתאם לגורמים רבים כגון: מיקומו של הנכס, רמת האטרקטיביות של האזור, רמת הביקוש מצבו של הנכס, דרכי גישה אל הנכס וכדומה. ככול שהנכס יהיה יותר אטרקטיבי וממוקם באזור יוקרתי, יהיה קל יותר הן להשכיר אותו והן למכור אותו. יחד עם זאת, נכס במיקום מבוקש ויוקרתי צפוי כמובן להיות כרוך בעלות רכישה גבוהה יותר מנכס הממוקם באזור פחות אטרקטיבי. יש המעדיפים לרכוש נכס המוכן למכירה או להשכרה באופן מידי, לצד אחרים המשקיעים תקציב מסוים בהשבחת הנכס לפני הצעתו חזרה לשוק.

מימון רכישת נכסים

מרבית האנשים אשר רוכשים נכסים כל סוג, לרבות נכסי נדל"ן מסחרי מניב, זקוקים לשם כך לגיוס מימון. גיוס המימון לצורך הרכישה יכול להיעשות דרך פניה לאחד הגופים הפיננסיים, המספקים הלוואות לרכישת נכסי נדל"ן. הלוואה מסוג זה מאפשרת לרוכש הכנס לרכוש נכס מבלי להוציא בבת אחת סכום גדול מההון העצמי שלו. לרוב הלוואות אלו מוצעות לתקופות ארוכות, ובתום החזר ההלוואה הופך הנכס להיות בבעלות הרוכש.

הכנסה פסיבית מהשקעה בנדל"ן

נדל"ן מסחרי מניב מאפשר לבעליו להרוויח סכומי כסף ללא צורך במאמץ רב. השקעה בנדל"ן באופן כללי ונדל"ן מסחרי בפרט מבוקשת מאוד כיום, וחשוב להתייעץ עם גורם מקצועי שיסיע למשקיע לבחור את ההשקעה המכניסה ביותר. נכסים מסוג זה מוצעים לרכישה הן ברחבי ישראל והן בחו"ל.