מחפשים נדל"ן מסחרי למכירה?

ההשקעה בנדל"ן מסחרי נחשבת בימינו, כדרך הטובה ביותר להרוויח תשואה גבוהה להשקעה, באמצעות שוכרים איכותיים שלרוב מחפשים חוזים ארוכי טווח. שוק הנדל"ן המסחרי משגשג מאוד בארץ ומציע אפשרויות השקעה וקנייה במסגרת אזורי תעשייה, פארקי תעשייה, קניונים, מרכזים מסחריים וכמובן מבני משרדים.

לרב לא מבדילים בין נדל"ן עסקי ולנדל"ן מסחרי למכירה ומערבבים בין שני המונחים. למרות שמדובר על אותו תחום עיסוק, יש הבדל בין שני המושגים.

נדל"ן עסקי על פי רוב עוסק בשטחים להשכרה או למכירה המשמשים לצרכי משרדים כמו בנייני הייטק, משרדים למקצועיות חופשיים כגון: עורכי דין, רואי חשבון, חברות ביטוח, ומחסנים לוגיסטיים ומבני תעשייה למיניהם. כלומר המבנה בו מתבצעת העבודה של פיתוח, ייצור וכל מה שסובב אותם. במקרים אלו לרב, חוזי השכירות נערכים לתקופות ארוכות.

נדל"ן מסחרי עוסק לרוב בעסקים, אשר עושים שאינם יצרניים אלא משמשים להנאה, קניה, בילוי ומרגוע. תחת הגדרה זו יכללו  חנויות, בתי קפה, מסעדות, פאבים, דוכנים וכדומה. לרב חוזי השכירות הם קצרי מועד - שנה עד שנתיים - ותלויים מאוד הכנסות העסק. זו הסיבה שלרוב שטחי הנדל"ן המסחרי יקרים יותר משטחי הנדל"ן העסקי.

ניתן למצוא נדל"ן מסחרי למכירה בכל חלקי הארץ. לרוב קניית נדל"ן מסחרי נחשבת לעסק משתלם יותר לעומת השקעה בנדל"ן פרטי. המחירים זולים יותר לקנייה ולהשכרה והרווח מכסה את התשלומים יחסית תוך זמן קצר. באזור המרכז, בשל עודף ביקוש של נדל"ן מסחרי המחירים גבוהים הרבה יותר, גם לקנייה וגם לשכירות. באזור הצפון ניתן למצוא נדל"ן עסקי במחירים נמוכים יותר ולעיתים אפילו שטח גדול יותר מן השטח המוצע במרכז.

שוק הנדל"ן המסחרי הוא שוק דינאמי מאוד ותמיד ימצאו קונים ומוכרים. דינאמיות זו מאפשרת כביכול, קיומו של מאגר נדל"ן מסחרי למכירה שקיים כל הזמן. למעשה, קשה מאוד למצוא נדל"ן מסחרי איכותי למכירה, מכיוון שברגע שהנכס מניב רווח יפה לבעליו, הוא לא ירצה למכור אותו. התחלות הבניה של נדל"ן מסחרי גבוהות יחסית לנדל"ן למגורים אך עדיין, לא קל למצוא נכסים טובים בעלי פוטנציאל רווח גדול.