נכסים מניבים – תשואה משתלמת

מחירי הנדל"ן  שמטפסים כלפי מעלה והריבית האטרקטיבית של המשק שמונהגת בשנים האחרונות הפכו את תחום הנדל"ן לתחום אטרקטיבי ביותר להשקעה. המטרה של כל משקיע בנדל"ן שלא למגורים היא לרכוש נכסים שיספקו לו תשואה קבועה, כלומר הכנסה כספית חודשית.  במאמר זה נגולל בפניכם מהם נכסים מניבים ואף נספק טיפים כיצד ניתן לקנות נכס מניב.

 

משקיעים בנדל"ן מניב

השקעת נדל"ן היא השקעה בעלת יתרונות רבים. אנשים שהשקיעו בצורה נבונה ורכשו נכסים מניבים נהנים כיום מסכום כפול (ופעמים גם משולש) מאותו הסכום אותו הם השקיעו כאשר רכשו את הנכס. מרבית מומחי הנדל"ן והכלכלנים בישראל מעריכים שענף הנדל"ן ימשיך בנסיקה גם בשנים הקרובות דבר שמוביל אנשים רבים להחלטה להשקיע ברכישת נכסים מניבים. אך כיצד מגיעים לאותם נכסים שמצליחים לייצר תשואה כה נאה?

 

הצעד הראשון תמיד יהיה לפנות אל מומחים בתחום הנדל"ן ומימון. מומחים בתחום הכלכלי יספקו לכם תשובות ברורות לגבי אפשרויות המימון שעומדות לרשותכם ובהתאם תוכלו להתחיל ולבנות את תוכנית ההשקעות שלכם. כלומר, תדעו מהם הסכומים הריאליים שעומדים לרשותכם למטרת רכישת נכס שיספק לכם את תשואה בסדר גודל בו אתם מעוניינים.  בנוסף, ההחלטה לפנות אל יועצי נדל"ן בעלי ניסיון עשיר בתחום וידע תאפשר לכם לקבל דו"ח ובו סקירה נרחבת ומקצועית אודות אותו אזור, אם מבחינת הצמיחה של אותו אזור בו אתם מעוניינים לקנות את הנכס בשנים קודמות וכל מיני תכניות עתידיות, אם מבחינת בניית בנייני מגורים נוספים בו, מרכז מסחרי, אזור תעשייה ודברים חשובים נוספים שיספקו לכם השערה לגבי הערך העתידי של המקום וכמובן עד כמה הנכסים אותם תקנו באזור אכן יהיו נכסים מניבים.

 

נכסים מניבים – חשוב לדעת

נכסים מניבים הם שילוב של נכס בעל שווי הוני ונכס שמצליח לייצר תשואה לאורך רוב תקופת האחזקה שלו. בניסוח עממי יותר, נכס מניב הוא כל נכס אותו ניתן להשכיר ובהתאם ליהנות מהכנסה קבועה של דמי שכירות. יש סוגים שונים של נכסים מניבים וכל אחד יכול לבחור את הנכס שמתאים לו יותר, אם מבחינת מבנה מסחרי, בניין משרדים, דירת מגורים, חניון ועוד. הנוסחה להצלחה בכל הקשור אל השקעה בנדל"ן היא מינוף כלכלי, כלומר יש לוודא שההשקעה הראשונית תהיה יותר נמוכה ביחס אל התשואה שהנכס יניב. יש לזכור שהתשואה של נכס מניב תמיד תהיה לאחר חישוב של הוצאות התחזוקה על הנכס, הפחת וכל ההוצאות התפעוליות עליו. דבר נוסף אותו יש לדעת הוא שתוצאה מוצלחת של נכס מניב תהיה נכס שאחוזי הרווח שיתקבלו ממנו יהיו יותר גבוהים מהעלות של הריבית למימון של העסקה . אותה ריבית אותה הבנק יגבה מכם. טרם ההחלטה לרכוש נכס זה או אחר תמיד חשוב לקחת בחשבון את הגודל של הנכס, מיקום מוצלח, מחיר וכמובן הערכה של רמת המינוף.

 

לסיכום, נכסים מניבים יספקו לכם את אותה תשואה בה אתם מעוניינים, אך על מנת להגיע לתוצאה של נכס מניב חשוב להסתייע בשירותיהם של מומחים בענף הנדל"ן, אלו שמכירים את ענף זה על בוריו, שיבצעו עבורכם ניתוח נתוני אזור שיכלול מחירים בהווה והערכת מחירים בעתיד, ניתוח של נתוני תפוסה, המצב של שוק הנדל"ן באזור בו אתם מעוניינים לקנות נכס, ניתוח פוטנציאל התשואה של הנכס ויאתרו את הנכס המתאים לכם ובאם אתם מעוניינים גם ילוו אתכם בתהליך הרכישה של אותו נכס שיניב עבורכם הלקוחות את התשואה השנתית באותו סדר גודל בו אתם מעוניינים. בהצלחה!